Казахстан фудбал

play_arrow

Казахстан гази во Лига на нации - обезбеди пласман во Лига Б

Најголемото изненадување сезонава во Лигата на нации на УЕФА е репрезентацијата на Казахстан која успеа на коло до крајот да го осигура 1. место и воедно пласман ранг погоре - во Лигата Б.
Read more
play_arrow

Фудбалерите го потопија Казахстан, на ЕУРО одиме победнички

Македонската фудбалска репрезентација со убедливи 4:0 славеше над Казахстан и во победничко расположение патува за Букурешт на Европското првенство.
Read more
реклама

Авион ја промаши пистата кај Монпелје и заврши во езеро

Read more

Потенцијално сценарио: Како би изгледал нуклеарниот напад на Путин во Украина?

Read more

Надал плачеше за Федерер, на крајот и Ѓоковиќ се расплака

Read more

Прво сценарио: Русите фрлаат нуклеарка, Американците одговараат и толку  - кое е второто?

Read more