Казујоши Миура

Казујоши Миура потпиша нов договор во Португалија, сака да игра до 60 години

„Стар си околку колку што се чувствуваш“ е совршената изрека која може да го опише јапонскиот фудбалер Казујоши Миура, кој ќе продолжи да игра и на 57-годишна возраст.
Read more
play_arrow

Ветеранот Миура се врати во Европа - како изгледа играње фудбал на 55 години?

Легендарниот јапонски фудбалер Казујоши Миура неодамна се врати во европскиот фудбал на 56 години, а сега на интернет се појави видео како изгледа кога човек на таа возраст игра фудбал.
Read more

Најстариот фудбалер во светот потпиша за нов клуб

Јапонската фудбалска ѕвезда Казујоши Миура и официјално ја продолжи својата кариера, потпишувајќи на 55-годишна возраст договор со четвртолигаш, каде тренер е неговиот повозрасен брат.
Read more
Врвни фудбалери кои никогаш не настапиле на Светско првенство
filter

Врвни фудбалери кои никогаш не настапиле на Светско првенство

Светското првенство е врв на кариерата за секој фудбалер. Мундијалите создаваа легенди, некогаш и од просечни фудбалери, но често ги пропуштаа некои врвни играчи.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more