Хабиб Нурмагомедов

Таткото на Хабиб почина од компликации од COVID-19

Таткото и тренер на Хабиб Нурмагомедов почина во болница во Москва поради компликации од коронавирусот.
Read more
play_arrow

Хабиб: Татко ми има компликации со срцето предизвикани од коронавирусот

Хабиб Нурмагомедов, видно потресен, објави видео на Instagram во кое зборува за здравствената состојба на неговиот татко, потврдувајќи ја веста дека неговиот татко е заболен од COVID-19.
Read more

Мекгрегор: Се молам за семејството Нурмагомедов

УФЦ борачите Конор Мекгрегор и Хабиб Нурмагомедов се големи ривали во октагонот и често се препукуваат на социјалните мрежи.
Read more

Хабиб: Нема да паднам без испукан куршум

УФЦ се врати по многу шпекулации и преговарања
Read more
реклама

Полната Месечина почнува денес: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Три генерации дизајнери споделија: Како се калеше македонската мода?

Read more

Хороскопски знаци кои најчесто ги изневеруваат своите партнери

Read more