Хакан Чалханолу

Хакан жестоко го критикуваше Ибра, се осврна и на неговите години

Турскиот фудбалер и првотимец на Интер, Хакан Чалханолу со зборови го нападна својот поранешен соиграч од лутиот градски ривал Милан, Златан Ибрахимовиќ.
Read more
play_arrow

Драма, жестоки дуели, судиски одлуки - Интер го победи Јуве во Торино

Дербито на Италија синоќа ги оправда очекувањата бидејќи имаше сѐ што го отсликува ова дерби, а на крајот бодовите заминаа во Милано благодарение на пенал кој предизвика многу полемики.
Read more

Ибра: Чалха ја искористи трагичната ситуација во Интер

Златан Ибрахимовиќ во својата нова книга „Адреналин“ откри како се однесувал со своите соиграчи од Милано.
Read more

Ремонт во Милан: Кој потфрли, кој останува да ги брани „Росонерите“?

Шведската фудбалска ѕвезда Златан Ибрахимовиќ и челниците на италијанскиот великан Милан постигнаа договор за продолжување на соработката за уште една сезона, додека е под знак прашалник дали поранешниот хрватски
Read more
реклама

10 места во светот каде ајкулите најчесто напаѓаат

Read more

Научниците открија кој стои зад мистериозните убиства на ајкули во Јужна Африка

Read more

Хороскопски знаци кои најмалку си одговараат и најчесто се разделуваат

Read more

Што да очекуваме од Сончевата бура која утре ќе ја погоди Земјата?

Read more