Хари Кејн

Капело: Би го трампал Дибала за Кејн

Големиот Фабио Капело смета дека не вреди агентинскиот бисер Пауло Дибала да се даде за Пол Погба, туку за некој кој е на исто ниво како него, а тоа е англискиот голгетер Хари Кејн
Read more

Мурињо: Во Тотенхем нема место за примадони

Тотенхем синоќа извојува тешко заработена победа на гостувањето кај Барнли, а стратегот Жозе Мурињо има само пофалби за своите играчи.
Read more

Мурињо: Кејн мора да игра против Лејтон Ориент и Шкендија

Тотенхем го чека набилдан распоред недела-вторник-четврток-недела, а Жозе Мурињо сака својот најдобриот играч да игра дури и против најслабите противници.
Read more

О'Хара: Манчестер Јунајтед ќе стане шампион ако го донесе Кејн

Поранешниот играч од средниот ред на Тотенхем смета дека Хари Кејн перфектно би се вклопил на „Олд Трафорд“ бидејќи тој е алката која недостасува.
Read more
реклама

Lidl доаѓа во Северна Македонија

Read more

Првпат на реклама: Вака изгледаат градите на жените кои дојат

Read more

Во Помпеја откопана античка римска кочија

Read more

Илон Маск, тргни се да помине дечково

Read more