Хари Потер

Што можат децата да научат од ликот на Хари Потер?

Поминаа повеќе од две децении откако е објавена првата книга за Хари Потер, но приказната за малиот волшебник до денешен ден ги освојува детските срца.
Read more
play_arrow

Излезе првиот тизер за „Harry Potter: Return to Hogwarts“

HBO Max го објави првиот официјален тизер за документарниот филм по повод 20-годишнината од излегувањето на првиот филм на франшизата.
Read more

Хари Потер слави 20 години од премиерата, еве како актерите изгледаат денес

Точно пред 20 години режисерот Крис Колумбус премиерно го претстави филмот „Harry Potter and the Sorcerer's Stone“, првиот од филмовите инспирирани од книгите на легендарната Ј. К. Роулинг.
Read more
filter

Вистинскиот Хари Потер за 27.500 фунти го продаде првото издание на „Philosopher's Stone“

Првото издание на романот за Хари Потер, наречен „Harry Potter and the Philosopher's Stone“, е продаден на аукција за 27.500 фунти, а го продаде самиот Хари Потер.
Read more
filter

Торти инспирирани од Хари Потер

Уште од излегувањето на книгите за Хари Потер и неговиот магичен свет, а особено со филмовите кога сите ликови добија изглед под кој се глобално препознатливи, една од најпопуларните теми за роденденски торти е токму светот на момчето кое преживеа
Read more
play_arrow

HBO Max подготвува нова серија за Хари Потер

HBO Max подготвува нова серија за волшебникот Хари Потер, пишува The Hollywood Reporter.
Read more
play_arrow

Полицијата трага по учесниците во волшебничкиот дуел

Read more

Виери: Меси е фудбалскиот Хари Потер

Италијанската легенда го опиша Меси како волшебник по синоќешната победа на Барса среде Торино.
Read more
реклама
Шакира најпопуларна на YouTube во 2017 година

Шакира најпопуларна на YouTube во 2017 година

Read more
Ал Пачино и 7 нови холивудски ѕвезди се приклучија на новиот филм на Тарантино

Ал Пачино и 7 нови холивудски ѕвезди се приклучија на новиот филм на Тарантино

Read more
Audi: Ќе покажеме како ќе изгледа автомобил без управувач

Audi: Ќе покажеме како ќе изгледа автомобил без управувач

Read more
Две награди за „Кривогаштани промет“

Две награди за „Кривогаштани промет“

Read more