хемороиди

5 секојдневни навики кои може да предизвикаат хемороиди

До 50-годишна возраст, околу половина од населението добило хемороиди, а чешањето е еден од симптомите на овој проблем.
Read more

Зошто никогаш не треба да минете повеќе од 5 минути во тоалет?

Неодамнешно истражување покажа дека Британците во просек минуваат три и пол часа седејќи во тоалет. Една личност во просек минува 5 минути во тоалет во еден ден и ќе ја посети бањата меѓу 4 и 7 пати дневно.
Read more

Хемороиди во бременоста: Зошто се појавуваат и како се лекуваат?

Хемороидите се отечени крвни садови во анусот и околу анусот или околу долниот дел на ректумот. Тие се многу непријатни бидејќи предизвикуваат чешање и болка, а се чести кај трудниците.
Read more
play_arrow

Навиката за користење мобилен додека седите во тоалет предизвикува хемороиди

Носењето мобилен телефон во тоалет е прилично честа појава, но изгледа и штетна. Според докторот Ентони Јоун, седењето во тоалет подолго од 15 минути може да предизвика хемороиди.
Read more
реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more