Холивуд

Енди Мекдауел: Зошто јас сум проблематична, а Џорџ Клуни не е?

Клучот за убавината на стареењето е во прифаќањето, а актерката Енди Мекдауел (64) одамна ја прифати оваа мудрост. Таа гордо ја носи седата коса, но и гордо се соочува со бројни критики.
Read more

Како Холивуд го изневери Брус Вилис?

Далеку од гламурот на Холивуд и Оскарите, постои свет на нискобуџетни акциони и хорор филмови, за кои продуцентите се обидуваат да најдат инвеститори и дистрибутери.
Read more

Поради пандемијата: Колку пари изгуби филмската индустрија во 2020?

Заработката на холивудските филмови минатата година забележа пад од 80 проценти на подрачјето на Северна Америка откако коронавирусот ги затвори киносалите, а филмските студија одложија многу премиери.
Read more
play_arrow

Холивудските убавици откриваат: Кој е мојот најлош филмски бакнеж?

Холивудските русокоси Кејт Хадсон (41) и Гвинет Палтроу (48) открија дека филмските бакнежи со некои од нивните колеги навистина не биле за паметење. Барем не по добро.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more