хороскоп

Почнува период што се случува еднаш на 12 години: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Астрологот Душан Величковиќ открива што ве чека кога Јупитер ќе влезе во Овен и на што треба да обрнете внимание оваа недела.
Read more

Ѕвездите откриваат: Кои се вашите најголеми непријатели според хороскопот?

Некои луѓе се тврдоглави, други премногу опуштени. Ако му веруваме на хороскопот, многу зависи од знакот во кој сме родени.
Read more

Кои ќе бидат најсреќните денови за љубов и пари во јуни за вашиот хороскопски знак?

Ретрограден Меркур заврши и влеговме во фазата на ретрограден Сатурн.
Read more

Кои хороскопски комбинации се најдобри родители?

Проверете дали вие и вашиот партнер еден ден би биле супер родители – некои хороскопски комбинации едноставно се предодредени за тоа.
Read more

Голем месечен хороскоп за февруари (петти дел)

Јануари добро нѐ потресе на сите нивоа, па еве го февруари да расчистиме многу работи, да донесеме промени, да ги прекинеме или барем да почнеме да ги раскинуваме односите кои долго време стагнираат и да им дадеме
Read more

Зошто раскинуваат огнените знаци на Зодијакот?

Луѓето наоѓаат најразлични причини да ја прекинат врската што честопати може да биде потполно несфатливо за оставената личност.
Read more

Марс во Близнаци носи големи промени: Овие знаци ќе имаат најмногу среќа

Од 4 март планетата Марс ќе се најде во знакот на Близнаци. Марс е планета на акција, па ќе донесе многу промени, нови познанства, нови деловни прилики и интересни средби на љубовен план.
Read more

Хороскопски двојки кои совршено си одговараат, а сепак раскинуваат

Иако нивната љубов во теорија е прекрасна, овие парови ретко успеваат во долга врска.
Read more

Астро љубов: Идеални партнери за родените во знакот на Девица

Почна хороскопското владеење на Девицата. Припадниците на овој знак се верни, трпеливи и сталожени партнери, па заслужуваат и таква сродна душа.
Read more
реклама

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Приватните превозници во петок ќе го блокираат Скопје со 200 автобуси

Read more

Дали беше паметно да оживееме древни вируси од сибирскиот вечен мраз?

Read more

Како киселата зелка го чува имунитетот?

Read more