хороскоп

Како младата Месечина во Лав ќе влијае на секој хороскопски знак?

На 28 јули, точно во 15 часот и 55 минути, младата Месечина влегува во огнениот знак Лав, па целиот универзум ги презема карактеристиките на овој интересен знак.
Read more

Хороскопски знаци на кои најмногу ќе им влијае утрешната полна Месечина во Јарец

Четири хороскопски знаци на кои ќе влијае полната Месечина во Јарец - тие се најпогодени од оваа лунарна енергија.  
Read more

Среќни денови во јули за секој хороскопски знак: Нов почеток за Лавот, Овните нека уплатат лото

Јупитер, планетата на среќата, ќе почне да се движи ретроградно во јули, давајќи ни шанса сами да одлучиме каков треба да биде животот за нас.
Read more

Голем летен хороскоп 2022: Проблеми со парите, но затоа љубовта цвета

На 23 јуни Венера ќе излезе од Бик, знакот со кој владее, и ќе влезе во Близнаци.
Read more

Голем месечен хороскоп: Што ќе им донесе јуни на воздушните знаци?

Read more

Љубов предодредена во ѕвездите: Совршената хороскопска двојка

Некои хороскопски двојки се невозможни, други баш си прилегаат, но овој спој е просто совршен.
Read more

Четири хороскопски знаци кои секогаш имаат пари

Секој треба да ја научи вештината на преживување од овие четири хороскопски знаци.
Read more

Неделен хороскоп (од 11 до 17 април)

Read more

Хороскопски знаци кои најмногу зеленеат од љубомора

Понекогаш мали дози на љубомора може да бидат корисни за да се предизвика реакција кај партнерот, но тоа е опасна игра со овие четири хороскопски знаци.
Read more

Кои се најстрасни и најмоќни парови во Зодијакот?

Целиот зодијак е фокусиран на еден од овие четири елементи - оган, земја, воздух или вода.
Read more

Хороскоп за април: Месецот енергетски е поделен на два дела

Во април влегуваме со Сонцето, Меркур и Месечината во знакот Овен. Во знакот на Бик е Уран, во знакот на Јарец Плутон, а во Водолија Марс, Сатурн и Венера. Јупитер и Нептун се во знакот Риби.
Read more

Голем месечен хороскоп за февруари (четврти дел)

Јануари добро нѐ потресе на сите нивоа, па еве го февруари да расчистиме многу работи, да донесеме промени, да ги прекинеме или барем да почнеме да ги раскинуваме односите кои долго време стагнираат и да им дадеме
Read more
реклама

Грците бесни на бојата на новите кошаркари: Ова не е наша репрезентација

Read more

Ален Исламовиќ не се вика Ален, си го сменил името за подобра кариера

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Роналдо додаде причини за заминување од Јунајтед

Read more