хороскопски знаци

Што бара секој знак во партнерот: Овенот независност, Скорпијата лојалност

Раковите бараат партнер кои има разбирање, Девиците некој кој им одговара на интелектуално ниво, а на Скорпиите најважна им е лојалноста.
Read more

Четири хороскопски знаци кои ќе имаат најмногу среќа во февруари

Астролозите открија кои четири хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во љубовта и финансиите во текот на февруари, месец кој го навестува крајот на зимата и ветува убави промени.
Read more

Ретрограден Меркур од 14 јануари: Кои хороскопски знаци ќе бидат најмногу погодени?

Првиот ретрограден Меркур оваа година не чека во периодот од 14 јануари до 3 февруари, а интересно е што во знакот на Водолија ќе биде ретрограден до 25 јануари, а од 25 јануари до 3 февруари во знакот Јарец.
Read more

Хороскопски знаци кои отворено зборуваат за емоциите и секогаш имаат разбирање

Постојат хороскопски знаци кои секогаш се подготвени отворено да зборуваат за емоциите, но и секогаш се подготвени да ги ислушаат другите.
Read more

Не се експерти: Хороскопски знаци кои се лоши во кревет

Целта на секој сексуален однос треба да биде заемното задоволство на партнерите, но има и такви кои гледаат само ним да им биде убаво. Партнерот е во втор план.
Read more

Четири хороскопски знаци на кои кариерата ќе им цвета во 2022 година

Ако сте меѓу нив, очекувајте го најдоброто!
Read more

Како се заљубуваат: Ракот е недоверлив, Девицата „доцна пали“ дека се заљубила

Љубовта е магична работа, но секој човек различно ја доживува.
Read more

Хороскопски знак во кој се родени најмногу генијалци

Родените во овој хороскопски знак се големи визионери и кариеристи и главно сѐ што ќе замислат им успева.
Read more

Драма кралици: Хороскопски знаци кои претеруваат за сѐ

Астрологијата вели дека луѓето родени во еден од овие пет хоскопски знаци имаат посебна уникатност, па затоа имаат драматична природа.
Read more

Хороскопски знаци кои најтешко велат „те сакам“

Те сакам е едноставна и кратка реченица, но моќна. Секој не може лесно да ја изговори, но сите сакаат да ја слушнат.
Read more

Најдобри во зодијакот - и астролозите бираат да им се родат децата во овој знак

Според компаративниот хороскоп, поединечните хороскопски знаци се подеднакво интересни и интригантни. Сепак, она што сите отсекогаш ги интересирало е кога еден знак би требало да се издвои како најдобар, кој би бил тој.
Read more

Најлошите љубовни комбинации во хороскопот (прв дел)

Иако успехот на една врска најмногу зависи од трудот што се вложува во неа, комбинацијата на некои знаци како Лав и Близнаци, Стрелец и Бик или Вага и Скорпија е осуден на континуирана борба за опстанок.
Read more
реклама

Русија го враќа ударот: Ќе носи војска на Куба и во Латинска Америка

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Пукање во Украина: Војник со „калашников“ уби 5 чувари во воена фабрика

Read more

Најочигледниот знак дека ви треба повеќе витамин Д

Read more