Христијан Мицкоски

Мицкоски: Бугарија влегува во конфликт на ниво на студена војна

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во коментар на последните случувања со Бугарија денеска изјави дека предупредувале на ваквите случувања, како резултат на отстапките што ги направила нашата Влада.
Read more

Мицкоски: Полукриминални групи вршат притисоци врз пратеници кои сакаат предвремени избори

Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Охрид обвини дека полукриминални групи контролирани од СДСМ и ДУИ вршат притисок врз пратениците од власта кои сакаат да поддржат предвремени избори.
Read more

Мицкоски: Предвремени избори во мај, уставните измени се предавство

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска уште еднаш повтори дека неговата партија останува на ставот за предвремени парламентарни избори.
Read more

Мицкоски: Охрабрени сме што има пратеници од коалицијата во Владата што сакаат да се стави крај на ова владеење

Охрабрени сме што има пратеници од Коалицијата во Владата на ДУИ поддржана од СДСМ, кои праќаат јасни сигнали дека сакаат што побрзо да се стави крај на ова криминално и коруптивно владеење на оваа коалиција и дека се подготвени во Парламе
Read more

Мицкоски: Би било неодговорно наесен да има предвремени избори, февруари е последната можност

Втората половина на јануари и првата половина на февруари е последната можност за предвремени избори, смета лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, посочувајќи дека би било неодговорно наесен да има предвремени избори, да се трошат десе
Read more

Мицкоски: Цената на евтината тарифа се зголемува повеќе од двапати

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ реагираше на веста за поевтинување на струјата од 1 јануари, изјавувајќи дека Владата ја поскапува струјата,  односно цената на евтината тарифа се зголемува повеќе од двапати.
Read more

Мицкоски: Жалам што ја поддржав Арсовска

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека чувствува одговорност бидејќи застанал позади градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска, која, според него, се покажала како слаб менаџер.
Read more

Арсовска: Сум добивала закани лично, конкретно и директно од Мицкоски

Read more

Мицкоски: Буџетот не е развоен, туку инфлаторен

Буџетот на државата не е развоен, туку инфлаторен, изјави денеска во Велес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во одговор на новинарско прашање да даде коментар за интервјуто на премиерот Димитар Ковачевски за МИА.
Read more

Ковачевски: Апасиев го држи Мицкоски во заложништво затоа што е слаб и без став

Македонскиот премиер Диомитар Ковачевски го обвини Димитар апасиев дека е кочничар на европскиот пат на државава, а Христијан Мицкоски дека е негов заложник попради тоа што е „слаб, без став и без визија“.
Read more

Изборот на новиот шеф на JO е партиско-политички договор на власта, смета Мицкоски

Јавна тајна е дека изборот на новиот прв човек на Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција, според лидерот на опозициската партија Христијан Мицкоски, е уште еден партиско- политички договор во власта.
Read more

Мицкоски: Од лидерската е јасно дека власта нема 80 гласови за уставни измени, да одиме на брзи избори

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го повтори барањето за брзи предвремни парламентарни избори нагласувајќи дека доколку остане оваа Влада, состојбата во земјата ќе станува полоша.
Read more
реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more