Христијан Мицкоски

Мицкоски до Груевски: Жалам што се одлучи да правиш јавна пародија, за Македонија не смее да има пазар и договори под маса

По јавните преписки меѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и поранешниот претседател на оваа партија Никола Груевски, Мицкоски повторно со порака до својот претходник.
Read more

Мицкоски по средбата со Ескобар: Нашата загриженост за Македонија е поголема, оти ние живееме во неа

По вчерашната средба со Ескобар, лидерот на опозицијата, Мицкоски, рече дека ВМРО-ДПМНЕ е повеќе од било кој загрижена за состојбата во која се наоѓа државата бидејќи, како што рече тој, го делат секојдневието во кое живеат граѓаните и нај
Read more

Мицкоски: Ја молат меѓународната заедница да доаѓа за да прави притисоци и тортура врз ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, тврди дека Владата коленичи пред светот и ги моли светските политичари да дојдат во Македонија за да прават тортура врз пратениците од неговата партија. Според него, тоа нема да успее.
Read more

Мицкоски: Ако само еден пратеник од ВМРО-ДПМНЕ ме изневери и гласа за уставните измени, ќе се повлечам од политиката

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, синоќа, од Кичево порача дека доколку само еден пратеник на партијата ја изневери неговата доверба и гласа за уставните измени, тој ќе се повлече од политиката.
Read more

Мицкоски: Нема теоретска шанса ова да помине, кажавме не за повторна игра на стапот и морковот

„Нема теоретска шанса да помине“. Ова е последниот став на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ден по првата собраниска седница за уставни измени. Тој кажа дека Македонија сега е и во политичка криза.
Read more

Mицкоски: Нема кривична пријава за Мерко кој назначил средношколка за директор на училиште

Првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ја коментираше кривичната пријава против  градоначалникот на Кочани, Љупчо Папазов, поради именувањето на директор на училиште кој, како што велат од МВР, немал положено испит во законски утв
Read more
play_arrow

Мицкоски: Уставни измени нема да има, текстот е тотално неразумен

Read more

Мицкоски си ги собра понудите за уставните измени: Можеме да се договориме само за избори

Сите понуди што беа на маса за уставни измени се минато, а отворен е патот само за предвремени парламентарни избори, потенцираше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој кажа дека комуникација со Владата немаат.
Read more

Мицкоски да каже на колку години ја изградил првата хидроцентрала, вели Стевчо Јакимовски

Read more
play_arrow

Мицкоски: Владата од Брисел барала да се врши притисок на ВМРО-ДПМНЕ за да се прифатат уставните измени

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска, по разговорите со Манфред Вебер, претседател на Европската народна партија, ги повтори старите ставови дека „ВМРО-ДПМНЕ нема да прифати никаков договор кој ќе биде под бугарски диктат“.
Read more

Мицкоски од Ваташа: Бугарскиот фашистички окупатор овде стрелаше 12 младинци, слава им и никогаш да не ги заборавиме

Денеска е посебен ден овде, за Кавадарци и за Македонија и за жителите на Ваташа, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.
Read more

Јакимовски до ВМРО-ДПМНЕ: Пријатели, пратетете го човеков во месен комитет, Ковачевски за него стана Марадона!

Се изнаслушавме од Мицкоски дека ќе гласал за измените на уставот само под други услови, не еднаш туку сто пати го повтори, други услови па други услови, пишува на социјалните мрежи лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, како реакција на сино
Read more
реклама

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Експертите предупредуваат на „тивкиот убиец“ без симптоми

Read more