Kia

KIA го претстави редизајнираното издание на моделот Ceed

KIA ќе го претстави освеженото издание на едниот од своите најпродавани модели во Европа и ќе го понуди во сите три каросериски варијанти.
Read more
filter

Објавени нови детали за Kia Sportage

По првите фотографии од новата генерација, корејскиот произведувач објави и технички детали.
Read more
filter

Ова е новиот Kia Sportage

Kia ги покажа првите фотографии од целосно новиот Sportage.
Read more
filter

Kia ги објави првите фотографии од редизајнираниот K9

Најлуксузната лимузина на корејскиот произведувач е освежена 3 години по премиерата, а првите фотографии ги откриваат значајните промени во дизајнот на надворешноста.
Read more
play_arrow
filter

Kia го покажа моделот ЕV6

KIA објави фотографии од својот прв електричен автомобил.
Read more
filter

Објавени рендери за новиот Kia Sportage

Новата генерација ќе биде претставена во април.
Read more
filter

Kia и Genesis оваа година ќе претстават електрични кросовери

Kia и Genesis оваа година ќе претстават електрични кросовери базирани на новата E-GMP платформа.
Read more
filter

Audi A3 и Land Rover Defender освоија 5 ѕвезди на Euro NCAP

Новите Audi A3 Sportback, Kia Sorento и Land Rover Defender ги добија максималните 5 ѕвезди за безбедност на Euro NCAP тестовите.
Read more
filter

Моделот Kia Stinger наскоро пристигнува во Европа

Kia неодамна ги објави податоците за унапредениот Stinger кој ќе се продава во Европа.
Read more

Kia ќе претстави 7 нови електрични модели до 2027 година

Јужнокорејскaта компанија за производство на автомобили Kia планира да претстави седум нови електрични модели до 2027 година.
Read more