Ким Џонг Ун

Ким Џонг Ун го одобри лансирањето на првиот севернокорејски воен шпионски сателит

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун го прегледа првиот воен шпионски сателит на Северна Кореја и даде зелено светло за неговиот „иден акционен план“, објавија државните медиуми во Пјонгјанг.
Read more
filter

Ким Џонг Ун со ќерката го гледаше лансирањето на „монструозна“ интерконтинентална ракета

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун лично го надгледуваше пробното истрелување на најмоќната интерконтинентална балистичка ракета во земјата (ICBM), во друштво на ќерка му, покажуваат фотографиите на државните ме
Read more

Ким Џонг Ун му прати честитка на Путин

Read more

Ким дециден за односите со Јужна Кореја

Севернокрејскиот лидер Ким Џонг Ун ја постави траекторијата на владејачката Работничка партија во односите со Јужна Кореја и во надворешните работи, соопшти денеска државната новинска агенција КЦНА.
Read more
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

За една ноќ во Скопје 13 уапсени поради поседување дрога, меѓу нив и малолетник

Read more

Како се снимаше Lord of the Rings

Read more