Кина САД

Кина: Ако Американците не го сменат курсот, дефинитивно ќе има конфликт

Кинескиот министер за надворешни работи Чин Ганг предупреди дека ќе има „конфликт и конфронтација“ доколку Вашингтон не успее да го промени курсот во односите со Пекинг.
Read more
play_arrow

Кина ги шпионира Американците како во Студената војна

Веста дека Пентагон следи сомнителен балон, кој Кинезите наводно го користат за шпионирање, отвори голем број прашања, вклучувајќи што точно би можело да прави и зошто кинеските шпиони користат токму балон.
Read more

Кина објави дека ја прекинува соработката со САД во повеќе области

Read more

САД се подготвени за војна ако Кина го нападне Тајван

Read more
реклама

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

Која храна докажано го намалува нивото на холестерол?

Read more