Кингсли Коман

Проклетството на Кејн ја уништи трофејната низа на рекордерот Коман

По 11 сезони во низа освојување титули за шампион на првенство се сруши митот за непобедливиот Кингсли Коман, а многумина виновник за тоа гледаат во баксузниот Хари Кејн, човекот што нема освоено никаков трофеј во кариерата.
Read more

Ни Роналдо, ни Меси: Кингсли Коман е најуспешниот фудбалер во светот

Кингсли Коман ја игра својата 11-та професионална сезона во кариерата, а зад себе има 10 лигашки титули во три различни првенства.
Read more
play_arrow

Коман ќе го пропушти мечот со Шалке

Играчот на Баерн, Кингсли Коман, ќе го пропушти натпреварот од 1. коло во Бундеслигата против Шалке, се наведува на официјалната веб-страница на клубот од Минхен.
Read more

ПСЖ потроши 1,2 милијарди евра на трансфери, а му пресуди „неговото дете“

Фудбалерите на германскиот првак Баерн се новите европски клупски шампиони, откако со 1:0 го победија ПСЖ во финалето од Лигата на шампиони синоќа во Лисабон.
Read more
реклама

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Хороскопски знаци на кои ќе им се смени среќата со парите во јули

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Вреди да вклучите рерна: Најдобриот рецепт за крцкави печени компири

Read more