Кинотека

Ново ДВД со пет македонски дигитално реставрирани филмови

Кинотеката денеска промовираше ново ДВД-издание со пет македонски долгометражни играни филмови дигитално реставрирани, а снимени на 35-милиметарска филмска лента, по повод Светскиот ден на аудиовизуелното наследство, кој годинава се одбеле
Read more

Кинотека продолжува со прикажувањето филмови под отворено небо

Скопје, 24 јули 2020 (МИА) – Кинотека соопшти дека продолжува со прикажувањето филмови во летното кино под отворено небо.
Read more
play_arrow

Голем интерес за кината на отворено во Скопје

По олабавувањето на рестриктивните мерки за заштита од коронавирусот во земјава, кината на отворено понудија богата програма за љубителите на филмот.
Read more

Кино под отворено небо: Циклус филмови со Чарли Чаплин во Кинотека

Кинотека на Северна Македонија од 17 до 27 јули ќе прикаже циклус филмови со Чарли Чаплин под отворено небо.
Read more
реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Беровец лажел дека е киднапиран и изнудил 10.000 евра од татко му

Read more