КК Работнички

Герасимовски: Конечно, Работнички се враќа на шампионските патеки

Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, синоќа присуствуваше на тренингот на Работнички во салата „Кале“.
Read more

Дебакл на Работнички, во последната четвртина постигна само 2 поена

Кошаркарите на Работнички со убедлив пораз стартуваа на квалификацискиот турнир за ФИБА Еврокупот. Работнички синоќа загуби од романскиот Рапид со 57:87 (20:21, 21:24, 14:21, 2:21).
Read more

Тодор Гечевски е нов спортски директор на Работнички

Поранешниот репрезентативец, член на златната генерација, денеска е назначен за нов спортски директор на клубот од Градски парк.
Read more

Работнички се засили со џинот Рикиќ

Клубот од Градски парк доби големо засилување на центарската позиција откако потпиша со 219 сантиметри високиот Роберт Рикиќ.
Read more

МЗТ со супер-финиш го докрајчи Работнички за ново финале

МЗТ ќе ја брани својата шампионска титула откако попладнево во СРЦ „Кале“ со 73:62 (18:18, 24:16, 11:20, 20:8) го совлада вечниот ривал Работнички и ја доби полуфиналната серија со 2:0.
Read more

Работнички убедливо го победи Гостивар и се избори за мајсторка

Кошаркарите на Работнички славеа на вториот натпревар од четвртфиналната плеј-оф серија против Гостивар и израмнија на 1-1 во победи. Избраниците на Димитар Мираковски победија убедливо, со 80:53, пред сѐ поради одличната одбрана.
Read more

Американецот Нотиџ нов кошаркар на Работнички

Македонскиот кошаркарски прволигаш Работнички ги засили своите редови за новата сезона со американскиот 27-годишен плејмејкер Ерик Нотиџ.
Read more

Работнички го откажа настапот на АБА 2 турнирот во Бања Лука

Македонскиот кошаркарски прволигаш Работнички денеска официјално соопшти дека го откажа настапот на вториот турнир во АБА 2 лигата, што попладнево започна во Бања Лука, поради голем број заразени играчи во своите редови.
Read more

Работнички денеска дебитира во АБА 2

Најтрофејниот македонски кошаркарски клуб, Работнички, денеска од 17 часот во Златибор ќе го има своето деби во АБА 2 лигата. Противник на тимот од „Градски парк“ ќе биде црногорскиот тим Студентски центар.
Read more

Плејмејкерот на Работнички позитивен на COVID-19

Проблеми за тимот од Градски Парк откако Американецот Демиер Питс ќе мора да оди во карантин поради позитивен тест.
Read more
реклама