климатски промени

Научници одгледаа загрозен вид корали: Можеби ќе го спасиме видот

Read more

6 практични совети како да станете привремен вегетаријанец

Во ред е што не можете да си го замислите животот без месо, но кога зборуваме за климатските промени, доволно е да ја намалите неговата консумација.
Read more

Климатските промени земаат данок: Океаните никогаш не биле потопли

Температурите во океаните продолжуваат да растат.
Read more
play_arrow

Најголемите зелени мегапроекти во светот

Со климатските промени и човековото уништување на природата, дојде време за проекти кои треба да го вратат уништеното зеленило, а два такви се навистина мега.
Read more
play_arrow
filter

Ќе ја барате Меркел: Поплавите ја освестија Европа за реалноста на климатските промени

Германија беше погодена од големи поплави летото 2002 година.
Read more
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more