Коби Брајант

play_arrow

Коби, спиј мирно, твоите желби се исполнети

Јанис Адетокумбо и Никола Јокиќ успешно ја завршија минатата сезона и го исполнија предизвикот поставен од покојниот Коби Брајант.
Read more
play_arrow

Коби Брајант постхумно примен во кошаркарската Куќа на славните

Кошаркарот Коби Брајант кој почина минатата година заедно со својата ќерка и уште седум лица во пад на хеликоптер, постхумно беше примен во Куќата на славните синоќа, на церемонија што беше организирана со одложув
Read more

Семејна кавга околу наследството на Коби Брајант

Ванеса Брајант, вдовицата на легендарниот НБА кошаркар Коби Брајант, жестоко ја критикуваше мајка си, откако таа поведе судска постапка во обид да добие дел од семејното наследство, проценето на околу 600 милиони долари.
Read more

Леброн до Коби: Брате, се надевам дека се гордееш со мене!

Лос Анџелес Лејкерс пред неколку дена ја освоија 17-тата НБА титула во историјата на клубот.
Read more
play_arrow

Само еден збор на Дејвис по победничката тројка: Коби!

Лос Анџелес Лејкерс синоќа ги победија Денвер Нагетс со 105:103 и дојдоа до водство во серијата со 2:0.
Read more
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Никој не сака да работи како сточар, иако платите се и до 50.000 денари

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more