колач

play_arrow

Со еден мал трик лава колачот секој пат ќе излезе совршено

Лава колач или лава кејк е десерт кој предизвикува радост кога се јаде, но многумина не се осмелуваат да го направат бидејќи не се сигурни како ќе им излезе.
Read more

Брзо и вкусно: Колач со ореви и кафе

Десерт за секоја прилика.
Read more

Предлог за десерт: Брз колач со какао

Брз и лесен колач со какао, совршен за целото семејство.
Read more

Идеја за десерт: Колач со јаболка и чоколаден прелив

Овошен колач со чоколаден прелив, за убав почеток на неделата.
Read more

Предлог за десерт: Колач од јаболка, ореви и гриз

Вкусен и лесен колач идеален како десерт за целото семејство.
Read more

Предлог за десерт: Колач со три вида чоколадо

Предлог за десерт за љубителите на чоколадо.
Read more

Најсочниот есенски колач од јаболка

Рецепт за сочен ароматичен колач од јаболка со цимет, се топи во уста.
Read more

Идеја за десерт: Колач со смокви и ореви

Вкусен десерт лесен за подготовка.
Read more

Предлог за десерт: Колач со кајсии и јогурт

Овошен колач што се топи во уста.
Read more

Идеја за десерт: Брз и сочен колач од кајсии

Едноставен и вкусен колач со кајсии и јогурт, идеален за летните денови.
Read more

Идеја за десерт: Колач со боровинки и рибизли

Вкусен и освежителен колач идеален за десерт во текот на летните горештини.
Read more

Идеја за десерт: Брз колач со цреши

Совршен рецепт за едноставен колач со цреши, за освежување во летните денови.
Read more
реклама

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more
Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Read more

Грешки во готвењето што го расипуваат вкусот на полнетите пиперки

Read more