комарци

Од утре ново прскање против комарци во главниот град

Од Град Скопје известија дека од утре ќе започне нова фаза од прскањето против комарци на територијата на главниот град.
Read more

Деновиве ќе се прска против комарци во Скопје

Од Град Скопје денеска известија дека во текот на наредните неколку дена ќе се прска против комарци, обавувајќи го и планот за прскање.
Read more

Комарците бираат кого ќе гризнат и уште 17 факти за овие инсекти

Што ги привлекува комарците и зошто некои луѓе ги напаѓаат почесто од другите? Колку се брзи комарците и колку долго живеат? Еве 18 интересни факти за најнеомилениот инсект на човекот.
Read more

Неколку совети како без хемикалии да се ослободите од комарците

Топлото време сите радо го дочекавме, но со летото доаѓаат и многу потешкотии, како што е појавата на комарци.
Read more

Како да го ублажите чешањето од убодот на комарци?

Иако и покрај сите преземени мерки за заштита од комарци завршите со убоди по телото, овие неколку совети ќе ви помогнат да го ублажите чешањето, кое беше да биде исклучително напорно.
Read more

Корисни совети за природна заштита од комарците

За одбрана против летните напади од комарци, има и природни начини. Одвоивме неколку од нив.
Read more

Авионска дезинсекција против комарци во Скопје

Градот Скопје информира дека денеска и утре во раните утрински часови ќе се одвива авионска дезинсекција против возрасни форми на комарци.
Read more

Четири евтини билки кои ги бркаат комарците

Можете да ги посадите во саксии во вашиот дом или на тераса. Доколку ве нервираат комарци, овие мириси ќе ги нервираат нив и ќе бегаат подалеку.
Read more

Во сабота прво прскање против ларви од комарци во Скопје

На ден 03.04.2021 година (сабота), во раните утрински часови, ќе се изврши авионска дезинсекција против ларви од комарци, на подрачјето на главниот град Скопје.
Read more
play_arrow

Никој не сака да живее во зграда полна со зеленило поради комарците

Експерименталниот зелен проект на станбено згрижување во кинескиот град Ченгду на идните станари им гарантираше живот во зеленило на уредени градини на секој балкон, но овие планови не одат според планираното поради комарците.
Read more

Петта фаза од авионското прскање против комарци во Скопје

Нова, петта фаза од борбата со комарците ќе има во среда кога ќе биде извршено авионско прскање против вечниот непријател на скопјани.
Read more

Шилегов: Со вонредното прскање против комарци очекувам целосно да се санира проблемот

Со вонредното терестично прскање против комарци што започна вчера во 21 часот мислам дека состојбата е сериозно ублажена и очекувам по завршување на прскањето целосно да се санира тој проблем, рече денеска градоначалникот на Град Скопје, П
Read more
реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Дали може да опстои бракот без секс?

Read more

Највисоките дрвја во светот завиткани во огноотпорни ќебиња за заштита од пожар

Read more

Нови мерки за влез во Швајцарија - новина и за невакцинираните

Read more