компир

Ако компирот има специфичен мирис - не го јадете

Некои компири можат да бидат токсични и ако ги јадете симптомите може да бидат сериозни. Добрата вест е дека постои начин да се спречи оваа непријатност и тоа со само еден поглед.
Read more

Како пржењето помфрит да не прска насекаде?

Помфритот не е ниту здрав, ниту пак нискокалоричен, што не го менува фактот дека многу луѓе го сакаат. Оваа едноставна закуска од компири ефикасно и брзо го убива гладот. Исто така е одличен кога гледаме филм.
Read more

Необична состојка со која печениот компир секогаш излегува крцкав и вкусен

Нутриционистката Лора Форд од Мелбурн го сподели својот трик на социјалните мрежи како да направите крцкави и вкусни печени компири со помош на една необична состојка - мед.
Read more

Зошто не треба да ја фрлате водата во која сте вареле компири?

Сите го правиме тоа, а не сме свесни дека всушност правиме голема грешка. Водата во која се варат компирите е чудо за здравјето.
Read more
play_arrow

Рецепти за компири кои се подобри од помфрит

Доколту сте љубители на помфрит веројатно сте и свесни дека пржениот компир е најнездравиот начин на консумирање на ова растение.
Read more

Зошто компирот е важен за одржување на имунитетот?

„Скромниот“ компир е важен за правилно функционирање на имунолошкиот систем.
Read more
play_arrow

Рецепт за печен компир стана хит на интернет

Рецептот за печен компир на TikTok корисникот Џереми Счек ги одушеви оние кои го пробаа, но и оние кои го погледнаа неговото видео.
Read more
play_arrow

Брзо и едноставно: Плескавици од компир

Ако сакате да пробате малку поинакви плескавици од тие што ги подготвувате, тогаш дефинитивно ќе ви се допадне овој рецепт од компир и мелено месо.
Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Торнадо компир

Можеби ви изгледа комплицирано, но овој торнадо компир можете да го направите и без специјален алат или машинка. Следете ги инструкциите на Toasted и направете ја оваа вкусна закуска која децата ја обожаваат.
Read more
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more