Конор Мекгрегор

Конор МекГрегор се враќа во октагонот

Ирскиот ММА борач Конор МекГрегор ќе се врати во октагонот по тригодишна пауза.
Read more

Конор, дали е тоа кокаин на масата?

Ирскиот ММА борец Конор Мекгрегор објави фотографија на социјалните мрежи која привлече големо внимание од неговите обожаватели, прикажувајќи луксузен часовник во преден план, додека посебно внимание привлече мист
Read more

Конор Мекгрегор повторно имаше испади на Twitter, овој пат го навреди Хабиб

Конор Мекгрегор повторно имаше испади на социјалните мрежи, овој пат се потсмеа за смртта на таткото на Хабиб Нурмагомедов, кој почина од последици на COVID-19.
Read more

Мекгрегор најплатен спортист во светот

Ирскиот борец Конор Мекгрегор е најплатен спортист во глобални рамки во изминатите 12 месеци со инкасирани вкупно 180 милиони долари, објави денеска економскиот магазин Forbes.
Read more
filter

Конор Мекгрегор ја запроси Ди по 12 години врска

УФЦ шампионот Конор Мекгрегор синоќа преку социјалните мрежи ја соопшти радосната вест дека ја запросил долгогодишната девојка Ди Девлин.  
Read more

Конор Мекгрегор: Јас сум најголем ММА борач на сите времиња

Конор Мекгрегор уште еднаш инсистира на тоа дека е најголем ММА борач на сите времиња, откако изнесе статистика за неговата кариера.
Read more

Мекгрегор: Се молам за семејството Нурмагомедов

УФЦ борачите Конор Мекгрегор и Хабиб Нурмагомедов се големи ривали во октагонот и често се препукуваат на социјалните мрежи.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Нови детали од истрагата за смртта на Метју Пери: Запленети мобилниот и лаптопот на славна личност

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more