Копа Италија

play_arrow

Аталанта - Јувентус ќе гласи италијанското куп финале

Откако синоќа со 3:1 го елиминираше Наполи, екипата на Аталнта се избори за финална пресметка со Јувентус.
Read more
play_arrow

Јувентус по 22 пат ќе игра куп финале

Откако оддолеа на нападите на Интер на реваншот синоќа во Торино, тимот на Јувентус се избори за своето 22 финале во историјата на италијанскиот куп.
Read more

Конте: За да го победиме Јуве ќе треба да одиграме на граница на перфекција

Интер вечер има тешка задача, брка негатива против Јувентус во Копа Италија, но на гостински терен.
Read more

Конте: Пласман во финале се добива за 180 минути

Вечерва во Милано се игра првиот полуфинален натпревар во Копа Италија, а се среќаваат вечните и лути ривали Интер и Јувентус.
Read more

Ибра и Лукаку добија само еден натпревар суспензија

Жолчната расправа помеѓу Ибрахимовиќ и Лукаку на миланското дерби резултираше само со по еден натпревар пауза за двајцата, засега.
Read more
play_arrow

Елмас со гол придонесе Наполи да се пласира во полуфиналето на Копа Италија

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го постигна четвртиот гол за Наполи синоќа во триумфот над Специја во четвртфиналето на Копа Италија.
Read more
play_arrow

Во возбудлив натпревар Аталанта го елиминираше Лацио

Пет гола, пресврти, црвен картон и промашен пенал - сето ова го имаше во попладневната четвртфинална пресметка од Копа Италија помеѓу Аталанта и Лацио.
Read more

Пиоли: Златан се извинуваше во соблекувалната

Златан Ибрахимовиќ ги остави своите соиграчи на цедило синоќа откако по втор пат пожолте и мораше предвреме да замине во соблекувалната.
Read more
play_arrow
filter

„Ќе те е*ам и тебе и жена ти... Мајка ти е к*рва“ – Цел свет ги разбра Ибра и Лукаку

Вчера бевме сведоци на едно од најнеобичните милански дербија, на соочувањето меѓу Интер и Милан во четвртфиналето од Копа Италија.
Read more

Почетни состави за дербито Интер - Милан

Интер и Милан вечерва се среќаваат во рамките на чертвртфиналето од Копа Италија, а тренерите Антонио Конте и Стефано Пиоли се одлучија за следниве единаесетмина:
Read more

Како ќе игра Манџукиќ покрај Ибрахимовиќ?

Марио Манџукиќ брзо се навикна на Милан, иако не играше фудбал на врвно ниво повеќе од една година.
Read more
play_arrow

Бламажа на Рома во купот: 2 црвени и елиминација од Специја

Губеа со два гола, па израмнија и се изборија за продолженија каде за неполна минута добија два црвени картони и потоа загубија со 4:2.
Read more
реклама

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Read more

Не, Илон Маск не е мртов

Read more

Првпат воведена е-трговија во Пошта – онлајн нарачки со можност за испорака до адреса

Read more

Земјотрес почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово

Read more