коронавирус

Белград скапо ќе ги плати протестите, вели Ана Брнабиќ

Српската премиерка Ана Брнабиќ, по денешната седница на Кризниот штаб, соопшти дека разговарале за враќање на некои од рестриктивните мерки кои беа во сила во април и мај, но не за цела територија на Србија, туку само во погодените области
Read more