коронавирус

Нов тест на крвта предвидува кој е изложен на ризик од долг ковид по инфекцијата

Тест на крвта направен за време на инфекцијата со COVID-19 може да предвиди кој е изложен на ризик од развој на таканаречениот долг ковид, покажуваат резултатите од новата, мала студија предводена од британски научници од UCL.
Read more

Србија: Повредени 118 полицајци, приведени 153 лица, нови протести најавени за вечерва

Директорот на српската полиција Владимир Ребиќ изјави денеска дека во текот на дводневните протести се повредени 118 по
Read more
реклама

Дијагнозата на рак повеќе не е смртна казна, 60% од случаите немаат јасна причина

Read more

Кина се закани дека ќе преземе акција откако САД го соборија балонот

Read more

Twitter пукна од смеа за фотката на Ендрју Тејт со коса

Read more

Синоќа се случи еден од најспектакуларните нокаути досега

Read more