коронавирус

Швајцарските стоматолози наплаќаат „корона-такса“

Сѐ повеќе стоматолошки операции во Швајцарија наплаќаат специјална „корона-такса“, што наиде на остри критики од Здружението за заштита на потрошувачите.
Read more
play_arrow

Брнабиќ: Најлош ден за Србија, заразени 386, починати 18 лица

Белград, 10 јули 2020 (МИА) – Во Србија денеска се потврдени 386 заразени и 18 починати лица од новиот коронавирус, изјави српската премиерка Ана Брнабиќ, додавајќи дека резултатите од протестите ќе се видат во следните денови.
Read more
реклама