коронавирус

Њујорк им оддаде почит на околу 30.000 починати лица од последици од COVID-19

На Бруклинскиот мост во Њујорк синоќа беше одбележана една година од првиот смртен случај од последици од COVID-19 и беше одржан виртуелен помен за околу 30.000 жртви во пандемијата во градот.
Read more

Во Шведска 4.034 новозаразени, најмногу во еден ден

Во Шведска, во последните 24 часа, се потврдени 4.034 нови случаи на COVID-19, најмногу за еден ден од почетокот на пандемијата.
Read more

Швајцарските стоматолози наплаќаат „корона-такса“

Сѐ повеќе стоматолошки операции во Швајцарија наплаќаат специјална „корона-такса“, што наиде на остри критики од Здружението за заштита на потрошувачите.
Read more
play_arrow

Брнабиќ: Најлош ден за Србија, заразени 386, починати 18 лица

Белград, 10 јули 2020 (МИА) – Во Србија денеска се потврдени 386 заразени и 18 починати лица од новиот коронавирус, изјави српската премиерка Ана Брнабиќ, додавајќи дека резултатите од протестите ќе се видат во следните денови.
Read more
реклама

Позата 69 е минато, секс позата 77 е новиот предизвик

Read more

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Доктор Дре „тежи“ 800 милиони долари, а ќерка му е бездомничка

Read more

Зошто мажите треба да ејакулираат барем 21 пат месечно?

Read more