коронавирус

filter

Протест во Берлин против рестриктивните мерки поради епидемијата на COVID-19

Во Берлин денеска се одржува протест против рестриктивните мерки воведени за да се спречи ширењето на коронавирусот, под наслов „Крај на пандемијата – Ден на слободата“.
Read more
play_arrow

Детали за експерименталната вакцина од Оксфорд: Безбедна е и го активира имунолошкиот систем

Веста дека експерименталната вакцина против коронавирусот што ја развива Универзитетот Оксфорд е безбедна и дека го активира имунолошкиот систем, денеска го обиколи светот.
Read more
реклама

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Read more

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Read more

УФЦ нокаут како на Зангиеф од Street Fighter

Read more