коронавирус

Италија даде упатства за домашно лекување на КОВИД пациенти

Италијанското Министерство за здравство ги објави основните упатства за пациентите со COVID-19 кои се лекуваат дома.
Read more

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Според последните податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени 20.930.922 лица. Од нив починале 749.596, а оздравеле 13.797.055 луѓе.
Read more

Косовскиот шампион пред исфрлање од ЛШ поради позитивни фудбалери

Денешниот квалификациски дуел на Дрита против Линфилд не се одигра откако тестирањата на косовските фудбалери открија и втор позитивен играч.
Read more

Дури 151 фудбалер во Бразил е заразен со COVID-19

Новата сезона во бразилскиот шампионат Бразилејрау започна минатиот викенд, иако во таа земја сè уште има огромен број луѓе заразени со коронавирусот.
Read more

Кацин: Словенија има добра епидемолошка ситуација, но проблем се младите

Бројот на новозаразени со коронавирусот во Словенија значително се намали од пред две недели, изјави денеска портпаролот на словенечката Влада Јелко Кацин, но ги предупреди словенечките туристи да бидат внимателни кога престојуваат во стра
Read more

Франција ќе им дели бесплатни заштитни маски на најсиромашните

Откако заштитната маска стана задолжителна на речиси сите затворени јавни места, цената на овие маски за буџетот на едно просечно француско семејство преставуваат сериозен трошок.
Read more
реклама

Вучиќ прикажа фотографии со оружје и безживотни тела со траги на мачење

Read more

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Read more

Не, Илон Маск не е мртов

Read more

Првпат воведена е-трговија во Пошта – онлајн нарачки со можност за испорака до адреса

Read more