коронавирус

Околу 60% од Словенците ќе се вакцинираат против COVID-19

Кога вакцината против COVID-19 ќе стане достапна, се очекува да бидат вакцинирани околу 60 проценти од населението во Словенија, или околу 1,2 милиони луѓе, соопшти словенечкиот министер за здравство Томаж Гантар.
Read more
реклама

Интегра ги претстави плановите: Штип се претвора во балкански Манчестер

Read more

Апасиев: Вакво зло Македонија немала од АСНОМ до денес

Read more

10 најконтроверзни сопственици на фудбалски клубови

Read more

Се крчка ЕУ-гославија за време на Бајден, каде е Северна Македонија во овој план?

Read more