коронавирус

Нудат медицински сестри во замена за вакцини

Филипините ќе им овозможат на илјадници нејзини здравствени работници да добијат работа во Германија и Велика Британија доколку земјите се согласат да им ги донираат потребните вакцини, пишува Reuters.
Read more

Како најлесно да си ја закопаш градоначалничката кариера?

Градоначалникот на Денвер упати апел жителите да останат дома за Денот на благодарноста, а веднаш потоа се качи на авион за да присуствува на семејна прослава.
Read more

Кој е најмногу изложен на ризик од „долгорочен КОВИД“?

Возраста и широкиот спектар на првични симптоми го зголемуваат ризикот од „долгорочен КОВИД“, тврдат научниците.
Read more
реклама

Вучиќ прикажа фотографии со оружје и безживотни тела со траги на мачење

Read more

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Read more

Не, Илон Маск не е мртов

Read more

Првпат воведена е-трговија во Пошта – онлајн нарачки со можност за испорака до адреса

Read more