коронавирус

Погребњак е нов руски фудбалер позитивен на COVID-19

Павел Погребњак, кој денес настапува за Урал, излезе единствен позитивен на екипното тестирање во својот клуб.
Read more

Само 1% од Данците имаат антитела на коронавирусот

Околу 1% од Данците биле во контакт со коронавирусот што значи дека постои можност од втор бран на епидемијата, објави данското Министерство за здравство.
Read more

Од 15 јуни почнува туристичката сезона во Грција, без задолжителни тестови, туку по случаен избор

Атина, 20 мај 2020 (МИА) -Туристичкиот период почнува на 15 јуни, датум кога може да се отворат сезонските хотели, а од 1 јули, постепено ќе започнат директните летови од странство до нашите туристички дестинации, рече грчкиот премиер Кирј
Read more
реклама

„La Casa de Papel“ добива петта и шеста сезона

Read more

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на РСМ во НАТО

Read more

Нови 52 случаи на COVID-19, се очекува прес-конференција на Филипче

Read more

Жива музика, играње на маса, гушкање, што сè затекнаа пазарните инспектори синоќа?

Read more