коронавирус

Во Бразил повеќе од 70.000 луѓе починаа од последици од COVID-19

Бројот на починати од последици од новиот коронавирус во Бразил вчера ја надмина бројката од 70.000, а во изминатите 24 часа во земјата починаа уште 1.214 луѓе.
Read more
play_arrow

Јужноафриканската кралица почина од COVID-19

Јужноафриканската кралица Нолоjисо Сандиле почина денеска како последица од компликации поврзани со COVID-19, соопшти кралското семејство.
Read more

Гутереш: Се надевам дека пандемијата на некои ќе им биде повик за будење

Генералниот секретар на ОН, Антониу Гутереш, синоќа изјави дека „на денешниот мултилатерализам му недостасува широчина, амбиција и заби“ и повика на размислување за нова форма на соработка меѓу државите.
Read more

Во оваа држава илјадници немаат слушнато за коронавирусот

Можно е илјадници луѓе во западен Мјанмар да не знаат ништо за коронавирусот поради тоа што немаат пристап до интернет, пишува CNN.
Read more
play_arrow

Тајни снимки на СЗО откриваат дека Кина забошотувала информации за коронавирусот

Лондон, 3 јуни 2020 (МИА) – Снимки од онлајн состанок на СЗО покажале дека таа организација многу тешко добивала потребни информации од Кина на почетокот на пандемијата на новиот коронавирус, што е спротивно со првичните пофалби кои СЗО ги
Read more

Секс во време на корона: Борделите со препораки за пози со помал ризик од зараза

Швајцарските бордели се надеваат дека наскоро ќе може да продолжат со работа, по олабавувањето на мерките за спречување на ширењето на коронавирусот, секако со почитување на одредени мерки за заштита.
Read more
реклама

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Спектакл на небото: Како да го гледате метеорскиот дожд Персеиди?

Read more

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Read more

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more