коронавирус

Путин ги повика Русите да се вакцинираат

Read more

Германските корона-скептици маскирани на протест

Облечени во скафандери како медицинските работници кои работат во ковид-центрите, десетици Германци протестираа поради мерките и рестрикциите во Германија.
Read more

Коосновачот на BioNTech: До септември треба да ја ставиме пандемијата под контрола

Професорот по медицина и коосновач на BioNTech, Угур Шахин, предвидува дека новите случаи на коронавирус во Германија „ќе покажат значителен пад кон крајот на мај или почетокот на јуни“, како резултат на вакцинацијата.
Read more

Австриски експерт тврди дека половина од населението на Балканот е заразено со COVID-19

Шефот на Одделот за хумана медицина на австриската Агенција за безбедност на храна (AGES), Франц Алербергер, проценува дека стапката на зараза со коронавирусот во земјите од Западен Балкан е 50 проценти.
Read more

Регионални медиуми: Расте бројот на заболени во Северна Македонија, премиерот вторпат во самоизолација

Во изминатите 24 часа во земјава беа регистрирани 89 нови случаи на COVID-19, како и седум починати пациенти.
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

Безос го одреди датумот за патување во вселената

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more