коронавирус

Докторка објасни сè што треба да знаеме за новиот сој на коронавирус

Се појави нова варијанта на коронавирусот - таканаречениот сој KP.2.
Read more

Како вакцината против коронавирус ќе стане најмоќниот пасош во светот?

Скоро еден месец откако Европската Унија ја одобри првата безбедна и ефикасна вакцина за коронавирус, изработена од BioNTech и Pfizer, илјадници Европејци веќе ја примија првата доза.
Read more

Лицата помлади од 20 години потешко се инфициираат со новиот коронавирус

Лондон, 16 јуни 2020 (МИА) – Лицата помлади од 20 години се двојно помалку подложни да се инфицираат со COVID-19 во споредба со повозрасните луѓе, а клинички симптоми на новиот коронавирус се појавуваат кај една петтина од децата и адолесц
Read more
реклама

20-годишниот Томас Метју Крукс е атентаторот на Трамп, Тајната служба го застрела

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Read more

Грција почна жестоко да казнува за прекршување правила на плажите

Read more