коронавирус македонија

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 17 пациенти, вкупно се лекуваaт 360

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализирани 17 нови пациенти поради компликации од коронавирусот.
Read more

Рестораните од денеска ќе работат до 18 часот, забранети се прослави, собири и групирања

Од денеска почнува примената на рестриктивните мерки што ги донесе Владата по препорака на Комисијата за заразни болести за спречување на ширењето на коронавирусот.
Read more

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 881 пациент, има слободни кревети

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во болниците низ земјава се лекуваат вкупно 881 пациент позитивен и суспектен на коронавирусот, соопшти Министерството за здравство.
Read more

Расте бројот на заразени, починати и хоспитализирани од COVID-19

Нови 628 случаи со COVID-19 од 2.236 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починати се 15 пациенти од кои седум од Скопје. Регистрирани се 531 оздравен пациент.
Read more

Нови 88 случаи од 1.507 тестирања за COVID-19

Министерството за здравство соопшти дека во последните 24 часа се направени 1.507 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на COVID-19.
Read more
реклама

Гејтс се вакцинираше, но и понатаму носи маска – сака да биде пример

Read more

Хит - електричен автомобил кој чини 4.500 долари

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more