коронавирус македонија

Два позитивни случаи на коронавирус во две штипски градинки

Во штипските градинки „Астибо“ и „Вера Циривири-Трена“ се регистрирани првите позитивни случаи на коронавирус меѓу вработени.
Read more

Филипче: Вакцините против грип дел од стратегијата за справување со COVID-19

Скопје, 9 август 2020 (МИА) – Нови 200 случаи на COVID-19, 15 оздравени и четири починати лица, е билансот што го регистрира вчера Министерството за здравство.
Read more