коронавирус македонија

Мал број заразени со коронавирус, учениците да се вратат во училиштата

Здравствените власти во земјава сметаат дека учениците може да се вратат во училиштата од септември, а за две недели целосно ќе бидат завршени протоколите за новата учебна година.
Read more

Зголемен бројот на оздравени од COVID-19, намален бројот на хоспитализирани

Според вчера објавениот извештај на Институтот за јавно здравје за изминати 24 часа, регистрирани се 3.803 оздравени пациенти. Тоа е најголем број регистирирани оздравени пациенти од COVID-19 за еден ден досега.
Read more

ИЈЗ: Намалување од 37,2 отсто на нови заболени од COVID-19

Скопје, 11 мај 2021 (МИА) – Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 03 до 09 мај 2021, тестирани се вкупно 15.781 материјали во лабораториите во кои се спроведува молекуларно тестир
Read more

Нови 323 заразени, 24 починати, најмладиот на 32 години

Во последните 24 часа се направени 2.928 тестирања при што се регистрирани 323 нови случаи на COVID-19, пријавени се 24 починати, а оздравеле 714 пациенти, соопшти Министерството за здравство.
Read more

Нови 303 случаи, 41 починат и 1.169 оздравени

Во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на COVID-19.
Read more

Филипче: Почнавме разговори за техничките детали и времето на испорака на вакцините од Србија

Министерот за здравство Венко Филипче, во денешното гостување во вестите на телевизија „Канал 5“, информираше дека по разговорот на премиерот Зоран Заев со претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во кој било договорено Србија да ѝ даде
Read more

Стојанов: Никој не знае до кога ќе трае КОВИД-от, но животот мора да тече

Скопје, 9 август 2020 (МИА) – COVID-19 ги напаѓа и старите и младите, и со коморбититети и без коморбидитети. Нема правило. Ова е сè уште нова инфекција за сите нас, ни треба повеќе време за да направиме релевантни статистики.
Read more
реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more
Седум славни личности кои имале тежок почеток

Седум славни личности кои имале тежок почеток

Read more
Јадете помалку сол за да се чувствувате подобро

Јадете помалку сол за да се чувствувате подобро

Read more
Секси муабети: Како да бидете „безобразни во кревет“?

Секси муабети: Како да бидете „безобразни во кревет“?

Read more