коронавирус македонија

Филипче: Не очекувам италијанско сценарио

Read more

Нови 415 случаи на COVID-19 од 2.549 тестирања

Во последните 24 часа се направени 2.549 тестирања, а регистрирани се 415 нови случаи на COVID-19.
Read more

На инфективните оддели во земјава се лекуваат 608 пациенти со COVID-19

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 322 пациенти позитивни и суспектен на коронавирусот, соопшти Министерството за здравство.
Read more

Министерот Филипче се сретна со сопствениците на три приватни болници

Министерот за здравство Венко Филипче попладнево одржа работен состанок со сопствениците на приватните болници „Жан Митрев“, „Систина“ и „Ремедика“.
Read more

Брзите тестови од денеска бесплатни за граѓаните, на вчера тестираните ќе им бидат вратени парите

Здравствениот дом Скопје во координација со Министерството за здравство минатата недела набави 4.000 брзи тестови за да им овозможи на пациентите достапно и брзо тестирање за COVID-19.
Read more

Нов позитивен играч во Металург, целиот тим оди во изолација

Во ракометниот клуб Металург се појави нов позитивен случај на коронавирус кај ракометар, па така целата екипа ќе мора да оди во изолација.
Read more

Од коронавирус почина д-р Тасевски, хирург во кумановската болница

Д-р Драган Тасевски, доктор специјалист вработен на Хирушкото одделение во Општата болница Куманово вчера починал од коронавирус.
Read more

Пензии, пасоши, онлајн настава: Заклучоци од денешната седница на Владата

На денешната, 81.
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more