коронавирус македонија

Дневен ковид биланс: 396 новозаразени и 15 починати

Во последните 24 часа се направени 2.192 тестирања, регистрирани се 396 нови случаи на COVID-19, додека 15 лица ја загубија битката.
Read more

Се намалува бројот на заразени и починати од COVID-19

Скопје, 14 јануари 2021 (МИА) – Лекот „ивермектин“ станува достапен за македонските граѓани и веќе го има во аптеките иако не е на позитивната листа на лекови кои потпаѓаат на товар на Фондот за здравствено осигур
Read more

ИЈЗ: Намален бројот на тестирања, позитивни случаи и на починати

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје, претходната недела биле тестирани 10.778 материјали во лабораториите во кои се спроведува молекуларно тестирање и антигенско тестирање за присуство на SARS-CoV-2.
Read more

Нови 1.064 случаи на COVID-19, починати 25 пациенти од кои најмладиот на 34 години

Нови 1.064 случаи на COVID-19 од вкупно 3.096 тестирања се регистрирани во изминатите 24 часа.
Read more

Шест починати и 140 нови случаи на коронавирус од 1.397 тестирања

Министерството за здравство преку социјалните мрежи го соопшти дневниот КОВИД биланс.
Read more
реклама

Гејтс се вакцинираше, но и понатаму носи маска – сака да биде пример

Read more

Хит - електричен автомобил кој чини 4.500 долари

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more