коронавирус македонија

Дневен ковид-биланс: 1.158 новозаразени и 19 починати

Во последните 24 часа направени се 6.256 тестирања, а регистрирани се 1.158 нови случаи на COVID-19. Пријавени се 19 починати лица.
Read more

Расте бројот на новозаразени со коронавирусот во Скопје и Тетово

Скопје и Тетово се градовите во кои бројот на новозаразени со коронавирусот и натаму расте.
Read more

Полицискиот час нема да важи за патниците кои доаѓаат или заминуваат од меѓународните аеродроми

Скопје, 9 март 2021 (МИА) – На денешната седница на Владата донесена е одлука за забрана за движење на населението и на возила од јавен превоз на територијата на Република Северна Македонија, во временски период о
Read more

Активни 21.797 случаи на COVID-19 во земјава, повеќе од половина се во Скопје

Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани нови 1.161 случај на заразени со COVID-19, со што бројката на активни случаи во државава се искачи на 21.797.
Read more

Болнички капацитети има доволно, кадарот е мобилизиран, тврди Филипче

Болнички капацитети има сосема доволно. Целиот Клинички центар е во ситуација на мобилизација.
Read more

Уште 13 основни училишта добија согласност за настава со физичко присуство

Скопје, 15 октомври 2020 (МИА) – Владата на синоќешната седница го усвои Извештајот за работата на Комисијата за разгледување на поднесени барања од страна на основачот на училиштето за организирање на настава со физичко присуство, поднесе
Read more

Ситуацијата со COVID-19 во Прилеп е сериозна, има сѐ помлади пациенти

Скопје, 25 септември 2020 (МИА) – Во последните 24 часа беа направени 1630 тестирања, а регистрирани 152 нови случаи на COVID-19, починале две лица, додека оздравени се 126 пациенти.
Read more
реклама

Избрани 31 градоначалник во првиот круг, ВМРО-ДПМНЕ со најмногу победници

Read more

Малолетната ќерка на Хајди Клум позираше со разголени гради за Rollacoaster

Read more

Апасиев: Имаме советници во над 30 општини

Read more

Кање со бизарна маска се појави на свадба кај синот на најбогатиот човек во светот

Read more