коронавирус македонија

Нови 154 случаи на COVID-19, пријавени се 12 починати лица

Во последните 24 часа регистрирани се 154 нови случаи на COVID-19, оздравени се 408 пациенти, а пријавени се 12 починати лица.
Read more

Намален бројот на нови позитивни случаи, за 6,8 отсто зголемена смртноста

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје, во периодот од 11 до 17 јануари 2021 биле тестирани вкупно 14.111 материјали во лабораториите во кои се спроведува молекуларно тестирање и антигенско тестирање за присуство на SARS-
Read more

Примени 50 нови пациенти во скопските КОВИД-центри

Скопје, 8 декември 2020 (МИА) – Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 50 нови пациенти поради компликации од коронавирусот.
Read more

Здравствените домови почнуваат со подготовки за процесот на вакцинација против COVID-19

Повеќе клучни сегменти за процесот на вакцинација, чување и дистрибуција на вакцината против COVID-19, начинот на нејзина апликација, процесот на вакцинирање и како тоа ќе се закажува преку системот „Мој термин“, им беа презентирани вчера
Read more

336 нови случаи на КОВИД од 1.181 тестиран, но сѐ уште висок бројот на починати

Скопје, 1 декември 2020 (МИА) – Речиси двојно поголем број оздравени пациенти – 544 од новодијагностицирани – 336 (од вкупно направени 1.181 тестирање) се евидентирани во извештајот за состојбата со COVID-19 за вчерашното деноноќие, што Ми
Read more
реклама

Водич за мажи: Како да зборувате „безобразно“ за време на секс ?

Read more

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Ѓоковиќ со порака за здравје ги поддржа големите протести во Белград

Read more