коронавирус македонија

Филипче: Факт е дека се соочуваме со силен бран на епидемијата

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција извести за ситуацијата со COVID-19 во нашата држава.
Read more

17 новозаразени од Липково, двајца од Куманово

Деветнаесет нови случаи во изминатото деноноќие се регистрирани на подрачјето на Центарот за јавно здравје Куманово.
Read more

Третина од заболените без никакви симптоми

Третина од 89-те новозаболени од COVID-19 кои беа евидентирани вчера се на возраст меѓу 30 и 39 години.
Read more

Конечно тестирано семејството на починатиот од COVID-19 од Чаир

Семејството на покојникот од Чаир, на кој посмртниот брис му бил позитивен на коронавирус, е тестирано. Роднините прифатиле да бидат тестирани и земени се брисеви од 14 луѓе.
Read more

Новозаразени 22 од 462 направени тестови, почина пациентка од Скопје

Во изминатите 24 часа се регистрирани 22 нови случаи на COVID-19 од 462 направени тестирања. Од новозаразените, најмногу (девет) се во Скопје, шест во Тетово, четири во Прилеп и по еден во Куманово, Велес и Охрид.
Read more

Филипче: Ќе побараме продолжување на вонредната состојба

Скопје, 14 мај 2020 (МИА) – Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека на Советот за безбедност ќе побараат продолжување на вонредната состојба.
Read more
реклама

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

Read more

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Read more