коронавирус македонија

Задолжителен ПЦР тест за влез во земјава, место државен карантин – домашна самоизолација

Скопје, 23 мај 2020 (МИА) – Кон почетокот на јуни ќе почнат со работа градинките, а очекувањата се границите да се отворат кон средината на  јуни.
Read more
реклама

„La Casa de Papel“ добива петта и шеста сезона

Read more

Жива музика, играње на маса, гушкање, што сè затекнаа пазарните инспектори синоќа?

Read more

Заев: Бројките на новозаболени се директна последица од неработењето на Чулев

Read more

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на РСМ во НАТО

Read more