коронавирус македонија

Од утре олабавување на мерките – се отвораат моловите, центрите за едукација, автошколите, обложувалниците

Владата го донесе планот за попуштање на рестриктивните мерки како процес кој ќе се одвива во три фази согласно развојот на епидемиолошката состојба.
Read more

Имунолошкиот пасош за патување засега е само размислување

Скопје, 7 мај 2020 (МИА) – Примената на имунолошкиот пасош за да може граѓаните да патуваат засега е само на ниво на размислување во повеќе земји, па и кај нас.
Read more

13 новозаразени, 44 оздравени, двајца починати

Во изминатото деноноќие починаа двајца пациенти, откриени се нови 13 позитивни на COVID-19, додека 44 се оздравени.
Read more

Осум нови случаи со COVID-19, оздравен 21 пациент, еден починат

Министерството за здравство соопшти дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 21 оздравен пациент и тоа во Скопје-8, Куманово-6, Штип-1, Прилеп-2, Тетово-1, Велес-1, Кочани-1 и Македонски Брод-1.
Read more

Седум нови случаи на заразени, 47 оздравени пациенти

Министерот за здравство Венко Филипче извести
Read more
реклама

Полната Месечина почнува денес: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Три генерации дизајнери споделија: Како се калеше македонската мода?

Read more

Хороскопски знаци кои најчесто ги изневеруваат своите партнери

Read more