коронавирус македонија

90 проценти од новозаболените во Скопје потекнуваат од 15 фамилии

Скопје, 3 јуни 2020 (МИА) – Од новопотврдените 59 заболени од COVID-19 во Скопје, најмногу се во Чаир – 12 и во Центар и Бутел по 10, информира директорот на Центарот за јавно здравје – Скопје, Арбен Зибери.
Read more

Околу 100 нови позитивни на COVID-19, се очекува состанок на Комисијата за заразни болести

Скопје, 3 јуни 2020 (МИА) – Околу 100 нови случаи со коронавирус се потврдени во изминатите 24 часа, но сè уште се работат и други земени брисеви, информираа за МИА од Институтот за јавно здравје.
Read more

Спасовски: До крајот на неделава ќе се направат проценки дали е потребна нова вонредна состојба

Штип, 26 мај 2020 (МИА) – До крајот на наеделата ќе се направи проценка дали е потребно прогласување нова, трета вонредна состојба, рече денеска премиерот Оливер Спасовски.
Read more
реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more