коронавирус македонија

Се намалува бројот и процентот на позитивни на коронавирусот

Нови 119 случаи заразени со коронавирусот од направени 2.065 тестирања, 5 починати, 297 оздравени пациенти, е билансот од претходното деноноќие.
Read more

Доминира ставот училиштата да се отворат

Скопје, 8 август 2020 (МИА) – Министерството за образование и наука има предлог-план како ќе почне да се реализира учебната 2020/2021 година од 1 септември.
Read more

Ќе се прави скрининг на новинари и медиумски работници за COVID-19

Министерството за здравство на барање на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) во наредните денови ќе организира бесплатен скрининг за новинари и медиумски работници за COVID-19.
Read more

Партиите ветија фер и демократски избори, фокусот ќе го стават на здравјето на граѓаните

Изборната кампања за парламентарните избори што ќе се одржат на 15 јули почнува во среда, на 24 јуни. Партиите ветија фер и демократски избори и најавуваат дека ќе се фокусираат на кампања која ќе биде безбедна по здравјето на граѓаните.
Read more

Се размислува за јавно објавување на имињата на оние кои одбиваат да примат решенија за самоизолација

Скопје, 15 јуни 2020 (МИА) – Државниот санитарен и здравствен инспекторат се соочува со сериозен проблем со лицата кои не сакаат да ги примат решенијата за самоизолација, наведе на денешната прес-конференција министерот за здравство Венко
Read more
play_arrow

Филипче: Проблем се пациентите кои не соработуваат, даваат лажни информации и адреси

На денешната прес-конференција, министерот за здравство Венко Филипче извести за состојбата со COVID-19 во земјава.
Read more
реклама

Мурињо ни се фати за 5 сантиметри: Нѐ накодоши дека головите ни се ниски

Read more

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more

Во Србија се урна воен авион, пилотот загина

Read more

Трудница го спаси сопругот од напад на ајкула

Read more