коронавирус македонија

Бројката на новозаразени стабилизирана на околу 10 отсто од тестираните, засега нема потреба од нови мерки

Нови 141 случај со COVID-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од Скопје на возраст од 79 години.
Read more

Најголемите спортски федерации одржаа состанок по повод претстојната корона-сезона

Четирите најголеми македонски спортски федерации се собраа во домот на ФФМ и одржаа состанок разгледувајќи ја ситуацијата која ја наметнува пандемијата со коронавирусот во која ќе се игра новата сезона во фудбалот, кошарката, ракометот и о
Read more

Нови 119 случаи, 4 лица починаа од COVID-19

Во последните 24 часа се направени 1.325 тестирања, а регистрирани се 119 нови случаи на COVID-19.
Read more

Активни 1.009 случаи на COVID-19, зголемениот број на заразени бил очекуван

Скопје, 6 јуни 2020 (МИА) – Во земјава вчера беа потврдени 180 нови случаи на позитивни од COVID-19, што е најголем број од почетокот на епидемијата досега, но министерот за здравство Венко Филипче информираше дека станува збор за познати
Read more
реклама