коронавирус македонија

Нов КОВИД рекорд: 594 заразени во 24 часа

Министерството за здравство соопшти дека во последните 24 часа се направени 2.617 тестирања, а регистрирани се 594 нови случаи на COVID-19.
Read more

Бројот на новозаболени од COVID-19 дневно сè уште трицифрен

Скопје, 14 август 2020 (МИА) – Нови 141 случај со COVID-19 од 1.848 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминатите 24 часа.
Read more

Во Скопје 1.426 активни случаи, најмногу во Чаир, Аеродром и Кисела Вода

Во земјава во моментов активни се вкупно 3.700 случаи на COVID-19, најмногу случаи се регистрирани во Скопје- 1.426. Според дистрибуцијата на активни случаи по општини во Скопје најмногу има во Чаир-168, следи Аеродром со 161 и Кисела Вод
Read more

Караџоски: Никој не се заразува од гласање, туку од непочитување на мерките

Комисијата изготви протокол и тој е доставен до ДИК, но ние не можеме да проектираме во кој период може да има избори. Никој, никаде не го прекинал изборниот процес поради ковид.
Read more

МЗ: Филипче не прикривал 20 случаи на заболени од COVID-19

Министерството за здравство излезе со демант на „дезинформациите изнесени на прес-конференција на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ“, во врска со бројот на заболени од COVID-19 во земјава.
Read more
реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Три работи за кои не треба да размислувате во креветот

Read more

Зошто зажалив што ја изгледав цела сезона на „Emily in Paris“?

Read more